Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Кам’янська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04351825) був реорганізований і увійшов до складу Василівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка Кам’янської сільської ради

Село Кам’янське

Село, центр сільської ради. Розташоване за 12 км від районного центру на трасі Харків-Сімферополь.

Площа населеного пункту складає - 447 га.

Населення станом на 01.01.2016 року складає - 2421 чоловік, а кількість дворів - 1117.

День села святкується 14 жовтня (на Покрову).
 
На території Кам’янського знаходяться підприємства сільськогосподарського виробництва:

  • ТОВ “Кам’янський степ”,
  • фермерські господарства «Таврія», “Пролісок”, “НИВАРІС”, “ПРИВАТ-АГРО” ,”КВІН” ,”ЛЕОНОЛЬ”, “Байда”,
  • 14 торгівельних точок,
  • молитвений будинок християн-баптистів,
  • православна церква.

Сьогодні в селі Кам’янському є середня школа (22 вчителі, 152 учня), школа-інтернат для слабочуючих та пізно оглухлих дітей (92 вчителі, 203 учня), бібліотека з фондом 12 тис. екземплярів, лікарська амбулаторія (14 медпрацівників, в т.ч. 2 сімейні лікарі), аптека, будинок культури  (тимчасово не працює, потребує капремонту).

Село Кам’янське виникло в кінці ХVІІ століття на місці козацьких зимівників. До травня 1945 року воно називалось Янчекрак, як і річка, яка протікає  через село і впадає в Каховське водосховище.

Неподалік від Кам’янського розкопано  2 скіфські кургани (ІУ ст.. до н.е.) У 1906 році тут знайдено золоті і срібні  речі. Через село проходив чумацький шлях,  яким колись чумацькі валки тяглися до Криму по сіль та рибу.

Назва села тюркського походження, що означає « червона вода».

Першу школу відкрили у селі  в 1875 році, а в 1939 році - десятирічку.

До будівництва Дніпрогесу від села до річки Дніпро були плавні , а в них безліч великих і малих озер, порослих рогозом та верболозом, в яких водилось багато прісноводної риби, особливо в»юнів. На період жаркого літнього періоду в плавнях випасали громадську та колективну худобу, косили на зиму сіно; поміж озер та заплав ,на «грядах « були людські та колгоспні городи на яких родила багата городина. У важкі засушливі голодні роки плавні рятували жителів села від голоду. В дійсний час всю цю територію поглинуло Каховське водосховище.

В селі зберігся дерев’яний вітряний млин, який побудував в 1903 році житель села Жук Сафон Іванович, чоловік великої фізичної сили, бо «управляв» вітряним млином сам, а з цією процедурою справлялись декілька чоловік.

Місцевість навколо села являє собою безлісу рівнину, пересічену ярами та пагорбами. Ґрунти чорноземні, родючі. В селі багато абрикосових дерев (дички), кожної весни коли вони розквітають, село поринає в суцільну біло-рожеву духмяну піну.

Жителі села завжди займались землеробством. Орної землі 4600 га., яка обробляється орендарями та власниками земельних ділянок. В основному вирощують такі культури: пшениця, соняшник, ячмінь, кукурудза, просо, горох.

5 жовтня 1941 року до села вступили гітлерівські війська. 14 жовтня 1943 року (на Покрову) село було визволено. В роки війни 256 чоловік загинуло, захищаючи Вітчизну. У Кам’янському шанують пам’ять про героїв громадянської та ВВВ, споруджено меморіальний ансамбль.

Село Плавні 

Село, підпорядковане  сільській  раді і розташоване за  23 км. від районного центру на залізничній станції “Плавні-пасажирські”, на лінії Запоріжжя-Джанкой.

Площа населеного пункту складає - 46 га.

Населення станом на 01.01.2016 року складає 289 чоловік, а кількість дворів - 212.

День села святкується 14 жовтня (на Покрову).

Село виникло на місці залізничної станції в 20-30  роки ХХ ст., село з роками перетворюється в дачний населений пункт, більшість населення – люди похилого віку.

В селі є  сільський клуб, фельдшерський пункт, 2 торгівельні заклади.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *